O zamku Program Galeria pf Galeria Profil Edukacja artystyczna Imieniny ulicy Off Cinema Ethno Port Archiwum
Pl | En
 
Pracownie
Zamkowe Lato dla Dzieci
Opłaty
Kurs przygotowawczy na ASP i architekturę
Stażyści i wolontariusze
Galeria Debiut
Warsztaty dla szkół
FERIE - Zima w Zamku
Konkurs na plakat WM 2013
Wiosna Młodych 2013
Międzynarodowy Projekt Teatralny AB OVO
Scena 13-16
Galeria zdjęć
Plenery artystyczne
Dla najmłodszych
Warsztatownia 46
Studio Teatralne PRÓBY
Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
Edukacja artystyczna

 

____________________________

ZIMA W ZAMKU 2013

Zapraszamy dzieci i młodzież spędzające ferie w mieście na warsztaty artystyczne i spektakle teatralne (14-26.01.). Bilety są już do nabycia w kasie zamku.

WARSZTATY DLA DZIECI o różnej tematyce:

14-17.01.

9.00-10.30 Sala Prób
FILC FREE
– warsztaty plastyczne, na których dzieci nauczą się techniki filcowania na mokro oraz wycinanki filcowej. Dzięki temu wykorzystają bogactwo i docenią właściwości tego przyjaznego, naturalnego materiału. Stworzą piękną biżuterię, ozdobią torby, wykonają zabawne nakrycia głowy Po prostu – filcowa improwizacja.
prowadzenie – projektantka ubioru Elżbieta Cios

10.30-12.00 Scena Nowa
JAZZiNG
– warsztaty taneczne, prowadzone w technikach jazzowych z elementami baletu, tańca modern i akrobatyki. Poznanie podstawowych ćwiczeń i etiud tanecznych opartych o policentryzm i izolacje ze szczególnym uwzględnieniem rytmu i ekspresji ruchu, a także improwizacji. Wymagany strój do tańca (leginsy lub dres + tenisówki lub baletki).
prowadzenie – tancerka, choreograf Angelika Kaczmarek

12.00-13.30 Bawialnia
PAPIERNIA
– praca grupowa polegająca na projektowaniu i wykonaniu instalacji przestrzennych z papieru. Dzieci stworzą scenografię teatralną, artystyczną księgę, prototyp wymyślonego urządzenia i mapę z obiektami przestrzennymi.
prowadzenie – artystka plastyk Sylwia Czubała

18.01.

9.00-10.30 Sala Prób
Z DRUGIEJ STRONY SCENY
– warsztaty parateatralne uświadamiające dzieciom, że same mogą stworzyć spektakl, a jeśli to potrafią, to nie ma na świecie rzeczy, której nie byłyby w stanie dokonać. Poprzez lekką formę zajęć, dużą dawkę optymizmu i zabawę dzieci uświadamiają sobie, w jaki sposób dążyć do celu i jak poradzić sobie z trudnościami stojącymi na drodze do jego osiągnięcia.
prowadzenie – aktorzy Teatru MAR z Łodzi: Ewa Gałat i Marcin Truszczyński

10.30-12.00 Bawialnia
ZAMEK SZYFRÓW
– młody uczestnik wyrusza w „podróż- grę” przestrzeniami zamkowymi, śladami historii i wyobraźni. Poznaje tajemnice i ukryte znaczenia, stara się interpretować je, a tym samym rozszyfrowuje kod dostępu do Zamku, wzorem twórców Enigmy...
Na koniec każdy uczestnik zabawy zostaje właścicielem wyjątkowego KLUCZA KULTURY DO ZAMKU.
prowadzenie – animator kultury Robert Dorna

12.00-13.00 Scena Nowa
GERDA I KAJ
– spektakl Teatru MER z Łodzi
Klasyczna historia zostaje opowiedziana w nowy, dużo łagodniejszy i bardziej dowcipny sposób, wzbogacona oryginalnymi piosenkami. Jest to spektakl o niezwyciężonej sile miłości, wiary i poświęcenia. Kiedy Kaja porywa zła Królowa Śniegu, jego siostrzyczka Gerda bez wahania opuszcza rodzinny dom, by przemierzyć cały świat i go odnaleźć. Podczas wędrówki spotyka wiele postaci –  czasem miłych i chętnych do pomocy, jak Kruk czy Renifer, czasem dziwnych (Wrona), a czasem nawet groźnych (Mała Rozbójniczka).
Czy Gerdzie uda się odnaleźć i odczarować Kaja? Jak sobie poradzi z Królową Śniegu? I co z tym wszystkim ma wspólnego Święty Mikołaj?
(spektakl dla dzieci w wieku 6-13 lat)
tekst: Ewa Gałat, reżyseria: zespołowa, scenografia i lalki: Katarzyna Stefaniak, muzyka: Michał Łacny, występują: Ewa Gałat, Anna Maria Guzik, Marcin Truszczyński

21-24.01.

9.00-10.30 Sala Prób
PRZEBIERALNIA
– warsztaty modowe polegające na niebanalnym ożywieniu garderoby przypadkowymi (z recyklingu) przedmiotami, które poddane zostaną przy pomocy dziecięcej kreatywności artystycznej obróbce.
prowadzenie – projektantka ubioru Elżbieta Cios

10.30-12.00 Scena Nowa
UPcYKLING
– warsztaty muzyczne z wykorzystaniem niestandardowych instrumentów. Dzieci będą wykonywać utwory muzyczna na instrumentach, które wcześniej same stworzą. Powtórnemu przetworzeniu ulegną kapsle, puszki, kartony, wieszaki itp. Tak powstanie orkiestra na: butelkofony, kije deszczowe, szum-szumy, czuringi…
prowadzenie – multiinstrumentalista Ernest Drelich i perkusista Marcin Małecki

12.00-13.30 Bawialnia
EKOSYSTEM
– warsztaty plastyczne polegające na projektowaniu i wykonaniu przestrzennych brył zwierzą t i roślin występujących w danym ekosystemie. Z uwagi na niecodzienne materiały plastyczne (materiały z recyklingu) dzieci będą miały okazję wykazać się niczym nieograniczoną wyobraźnią. Podsumowaniem zajęć będzie zbudowanie z powstałych prac wspólnej przestrzeni lasu, sawanny, oceany i dżungli.
prowadzenie – artystka plastyk Lucyna Kaczmarkiewicz

25.01.

9.00-10.30 Sala Prób
ALE FUN – ZAGRAM SAM
– warsztaty teatralne zawierające elementy improwizacji, interpretacji, zabaw aktorskich, animacji i pantomimy. Zabawna i inspirująca prezentacja elementów, które składają się na spektakl.
prowadzenie – aktor Teatru BAJ POMORSKI z Torunia

10.30-12.00 Bawialnia
ZAMEK SZYFRÓW
– młody uczestnik  wyrusza w „podróż- grę” przestrzeniami zamkowymi, śladami historii i wyobraźni. Poznaje tajemnice i ukryte znaczenia, stara się interpretować je, a tym samym rozszyfrowuje kod dostępu do Zamku, wzorem twórców Enigmy...
Na koniec każdy uczestnik zabawy zostaje właścicielem wyjątkowego KLUCZA KULTURY DO ZAMKU.
prowadzenie – animator kultury Robert Dorna

12.00-13.00 Sala Wielka
OLBRZYM
– spektakl Teatru BAJ POMORSKI z Torunia
To opowieść o samotnej dziewczynce i równie samotnym Olbrzymie. Pewnego dnia Olbrzym przybywa do miasteczka i porywa dziewczynkę. Z miasta wyrusza ekspedycja, aby uwolnić porwaną. Tymczasem dziewczynka zaprzyjaźnia się z Olbrzymem. Ale czy ludzie zaakceptują taką przyjaźń?
(spektakl dla dzieci w wieku 7-14 lat)
autor: Phillippe Dorin, scenariusz i reżyseria: Piotr Tomaszuk, scenografia: Eva Farkasova, muzyka: Piotr Nazaruk, występują: Edyta Łukaszewicz-Lisowska, Marta Parfieniuk, Jacek Pysiak, Mariusz Wójtowicz

GRUPY ZORGANIZOWANE zapraszamy na spektakle teatralne 18 i 25 stycznia o godz. 12.00.
Cena biletu: 15 zł
Bilety do nabycia w kasie od 2 styczna w godz. 11.00-19.00, od 14 stycznia w godz. 8.45-19.00, tel. 61 64 65 260.

SPEKTAKLE TEATRALNE DLA MŁODZIEŻY
w wykonaniu Studia Teatralnego PRÓBY Centrum Kultury ZAMEK /wstęp wolny

17.01. godz. 19.05 Scena Nowa
ŁYSA ŚPIEWACZKA Eugene Ionesco
reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne – Joanna Waluszko, Bogdan Żyłkowski

18.01. godz. 19.05 Scena Nowa
STUDYJNA SCENA PIOSENKI według Agnieszki Osieckiej i STS-u, Bertolta Brechta i Kurta Weilla, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego
opieka artystyczna – Tomasz Mazur, Agnieszka Gierach, Bogdan Żyłkowski

19.01. godz. 19.05 Scena Nowa
IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA Witolda Gombrowicza
reżyseria – Bogdan Żyłkowski, scenografia i kostiumy – Agnieszka Gierach, muzyka – Tadeusz Fabiszak, współpraca – Irena Lipczyńska, Tomasz Mazur

24.01. godz. 19.05 Scena Nowa
POZA FANTAZMATEM NORMALNOŚCI na podstawie „Halo Hotel” Rene Pollescha
reżyseria, opracowanie muzyczne – Marcin Starosta, współpraca – Sylwia Nowak, Bogdan Żyłkowski

25.01. godz. 19.05 Scena Nowa
WARIAT I ZAKONNICA Stanisława Ignacego Witkiewicza
reżyseria – Bogdan Żyłkowski, kostiumy – Julia Luźny

26.01. godz. 19.05 Scena Nowa
MAHAGONNY według Bertolta Brechta i Kurta Weilla
reżyseria – Bogdan Żyłkowski, scenografia, kostiumy – Agnieszka Gierach, choreografia – Alicja Adamiak, kierownictwo muzyczne, aranżacje – Tomasz Mazur

Podczas ferii (14-25.01.) zapraszamy również na zajęcia do Pracowni Ceramiki, które odbywają się w poniedziałki w g. 16-19, środy w g. 17-21 (zajęcia tylko dla uczestników Grupy Twórczej „Terrakota”), czwartki w g. 16-19 i w piątki w g. 16-19. Bilety: 15 zł (stali uczestnicy pracowni przychodzą w ramach zajęć).

koordynacja i realizacja projektu: Magdalena Bernaciak / tel. 64 65 317, edukacja@ckzamek.pl

________________________________________

 

Konkurs na oferty autorskich warsztatów artystycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym (warsztaty będą przeprowadzone od lutego do czerwca 2013 w CK „Zamek”).

Z nadesłanych ofert na konkurs wybrane zostały dwie propozycje: Pani Zofii Dowjat oraz Natalii Adamczyk. Z autorkami projektów warsztatów artystycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym przeprowadzone zostaną rozmowy w celu omówienia szczegółów realizacji wybranych ofert.

Cofnij | Strona główna | Drukuj
 
Przebudowa kompleksu Sali Wielkiej CK ZAMEK celem efektywnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego

Beneficjent |
Centrum Kultury ZAMEK

Wartość projektu |
61 700 000 PLN

Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej |
27 000 000 PLN

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 
ZAMEK - NOWE OTWARCIE

Po pięciu latach od powstania koncepcji i po dwóch latach od rozpoczęcia przebudowy – oto wreszcie jest: zmodernizowana, nowoczesna Sala Wielka, a dokładniej cały kompleks sal usytuowanych we wschodnim skrzydle dawnego zamku cesarskiego.

 
Mecenas Centrum Kultury "Zamek"
created by - GRAFO
Kontakt Przetargi Wynajem Inni użytkownicy BIP Konkursy Współpraca